Stefanie Rondags
Schrijver | Psycholoog | Onderzoeker

Main menu

Skip to content
  • Wat doe ik?
  • Publicaties / Media
  • Columns Diabc
  • Blog: OpenHartig
  • Contact

Schermafbeelding 2018-12-07 om 13.23.19

7 december 2018  •  1001 × 686  •  Publicaties / Media

Post navigation

← Previous Image
Next Image →

Automatisch een melding ontvangen bij een nieuwe post?

Loading

Volg mij (& mijn Stories) op Instagram:

stefanierondags

PODCAST | Op zaterdag 21 mei 2022 was ik in de Bil PODCAST | Op zaterdag 21 mei 2022 was ik in de Bilt, te gast bij Joris Tideman (coach bij Joris Ontwikkelt) en Phaedra Fidessa (schrijver, en aanwezig via Skype, aangezien ze in Engeland woont) om in hun podcast Uit je schulp over mijn ‘uit-je-schulp-momenten’ te komen vertellen.

 
‘In deze aflevering gaan wij in gesprek met Stefanie Rondags. We hebben het over jezelf mogen zijn, rigoureuze carrièrebeslissingen en hoe om te gaan met een verslaving aan liefde.

Wat nou als alles goed lijkt te gaan in je leven, maar je toch niet gelukkig bent? Wat nou als je de keuze maakt om alles anders te doen, ook al snapt niemand waarom je het anders zou willen doen? We praten hier over (en nog veel meer!) met Stefanie Rondags, die ondanks een succesvolle carrière als psycholoog ervoor koos om haar hart te volgen en schrijver te worden.‘

 
De aflevering duurt een uur en 10 minuten, dus maak het jezelf gemakkelijk, en.. veel luisterplezier!

🌼 Link in bio! (In de bovenste blogpost vind je de podcast, of ga naar ‘Uit je schulp’ aflevering 6, in Spotify)
Me ‘ziekmelden’ als zelfstandig psycholoog zon Me ‘ziekmelden’ als zelfstandig psycholoog zonder AOV & een kleine update!

‘Het is alweer een half jaar geleden dat ik mijn laatste blogpost schreef. Er is een hoop gebeurd in de tussentijd. Dus: tijd voor een update!

Sinds februari van dit jaar zie ik geen cliënten meer. Een hele opluchting was dat, kan ik jullie vertellen. Niet omdat ik het werk niet meer interessant vond of omdat mijn praktijk niet goed liep, integendeel, maar omdat ik tegen een burn-out aan zat. Al sinds het najaar van het jaar daarvoor sliep ik zo’n vijf van de zeven nachten per week slecht en kreeg ik steeds meer last van hyperventilatie / paniekklachten en huilbuien. Het lukte me op een gegeven moment niet meer om de verhalen van enkele cliënten uit mijn hoofd te zetten, voelde me té verantwoordelijk voor hun proces, ondanks de (leer)therapie die ik al jaren op dit thema ontving.

De enige oplossing leek mij: zo snel mogelijk stoppen. Als je in loondienst bent, meld je je in zo’n geval ziek, en neemt een collega je cliënten per direct over. Maar ik werk als zelfstandige, zonder arbeidsongeschiktheidsverzekering of broodfonds, dus ik kon me niet ziek melden. En omdat ik zo’n specifieke expertise heb, waren cliënten lastig over te dragen op collega-zelfstandigen. Bovendien hadden de meesten van mijn collega-psychologen ook wachtlijsten. Je snapt het: dat alles zorgde voor nóg meer stress.’

☀️ Lees het hele blog via de link in mijn bio (of via: www.stefanierondags.nl/me-ziekmelden-als-zelfstandig-psycholoog-zonder-aov-een-kleine-update)
Gevoelig onderwerp: wat als je je partner niet (me Gevoelig onderwerp: wat als je je partner niet (meer) aantrekkelijk genoeg vindt?

“Ik weet niet zeker of ik mijn partner wel aantrekkelijk genoeg vind”. 
Een gevoelig onderwerp, dat in mijn praktijk regelmatig ter sprake komt, als er getwijfeld wordt aan de relatie. Een twijfel die emotionele afstand creëert en zo een diepe verbondenheid in de weg kan gaan zitten.

Als we het hebben over wat de partner onaantrekkelijk maakt, in de ogen van de cliënt, dan zijn dat heel verschillende dingen: smaak in kleding, gewicht, lichaamsbouw, borst- of bilomvang, bepaalde ‘maniertjes’ (bv. hoe iemand praat, lacht, kauwt, loopt), kleine imperfecties in het gezicht of van het lichaam..

Zo’n bekentenis gaat meestal gepaard met flink wat schaamte, omdat het als oppervlakkig wordt ervaren. Want waarom maken ze dit nou zo belangrijk? Zouden ze niet veel meer waarde moeten hechten aan de andere eigenschappen van hun partner, die ze wel heel fijn vinden? Is het niet ook een onontkoombare realiteit dat fysieke aantrekkelijkheid sowieso afneemt, als we ouder worden? En hoe fysiek aantrekkelijk zijn ze zelf eigenlijk?

Tja.. Maar toch, het voelt wel heel belangrijk. Ze ervaren hierdoor weinig seksuele aantrekkingskracht richting hun partner en des te meer richting anderen. Daar schrikken ze van, en dat maakt hen bezorgd over de toekomst, vooral als er grote relatiemijlpalen op de planning staan, zoals samenwonen, een huis kopen, kinderen krijgen, trouwen.. Op een gegeven moment wordt dit probleem in hun hoofd zo groot, dat ze er continu mee bezig zijn en de gehele relatie in twijfel trekken.

✨ Lees verder via de link in mijn Stories of via: www.stefanierondags.nl/gevoelig-onderwerp-wat-als-je-je-partner-niet-meer-aantrekkelijk-genoeg-vindt/

(In de herhaling! Dit blog werd gepubliceerd op 3-8-2020.)
BLOG Ik wil geen kinderen. Waar ik begin vorig jaa BLOG Ik wil geen kinderen. Waar ik begin vorig jaar nog schreef dat ik daar nog niet 100% van overtuigd was, weet ik het inmiddels wel zeker. Moeder zijn past niet bij mij en in het leven zoals ik dat voor me zie. Mijn vrijheid is me teveel waard. Een flink aantal gesprekken met ouders in mijn omgeving, een eerlijke kijk op mezelf, en het boek ‘Gelukkig zonder kinderen’ hebben me die zekerheid uiteindelijk gegeven.

Mijn vriend wil gelukkig ook geen kinderen. Ik was altijd een beetje bang dat de man, waar ik dan eindelijk echt een toekomst mee voor me zag, ze wél per se zou willen. Het was een hele opluchting voor me, dat mijn vriend zo stellig zei dat het niks voor hem was. Dit zou in elk geval nooit een reden worden om afscheid van elkaar te moeten nemen. [..] 

| Dit blog is geschreven in oktober 2020 |

Lees verder: 
https://stefanierondags.nl/twijfelen-over-je-kinderwens-gun-je-het-je-partner-dan/ (of via de link in mijn verhaal)
‘Wat bedoel je met een vrije relatie?’ - Op mi ‘Wat bedoel je met een vrije relatie?’ - Op mijn profiel staat dat ik mezelf tot ambassadeur van vrije(re) relaties heb gebombardeerd. Die term spreekt niet voor zich helaas, of beter gezegd: nóg niet. Veel mensen blijken ‘m te interpreteren als een synoniem voor ‘open relatie’. Dat is niet zo. 

Het gaat erom dat er binnen de relatie veel ruimte is voor individuele autonomie en vrijheid, en dus weinig sprake is van samensmelting van levens. In elk geval aanzienlijk meer onafhankelijkheid dan in traditionelere relaties het geval is. 

Waar moet je dan aan denken? Nou, bijvoorbeeld aan partners die niet gaan samenwonen, die geen (grote) financiële verstrengelingen aangaan, die geen ouders/opvoeders worden of deze taken als co-ouders delen, die niet monogaam zijn (in liefde en/of seks), die hun eigen sociale kring behouden, die een groot deel van hun vrije tijd afzonderlijk van elkaar invullen, die geen wettelijke verbintenis aangaan (trouwen, geregistreerd partnerschap).. 
Het gaat hierbij trouwens om EN/OF, niet per se om EN. Hoe meer criteria je kan afvinken, hoe vrijer je relatie is. 

Dat klinkt voor velen vast erg ‘los’: ‘waarom ben je dan in godsnaam samen, als je toch bijna alles alleen wil doen?’ 

Omdat het hier om mensen gaat die - om welke reden dan ook - sterk hechten aan hun onafhankelijkheid, maar tegelijkertijd ook verlangen naar de geborgenheid, de zorgzaamheid, de liefde en het plezier van een (duurzame) liefdesrelatie. Het zit als het ware ergens tussen het single leven en een ‘voltijd’ relatie in: een part-time relatie, zou je kunnen zeggen. 😉

Ik denk dat veel mensen deze vrijere vorm prefereren boven de gebruikelijke huisje-boompje-beestje vorm, maar zich toch gedwongen voelen zich aan te passen. Omdat hun partner dat wil, of omdat het als abnormaal of onvolwassen beschouwd wordt door anderen. Die druk is voor velen erg groot, merkte ik tijdens mijn gesprekken met stellen de afgelopen jaren. (Dat was-ie ooit ook voor mij!)

Als ambassadeur van vrije relaties wil ik benadrukken dat we hier een vrije keuze in hebben. Het is net zo legitiem om je relatie(s) vrij vorm te willen geven, als het is om volledig of deels te willen versmelten. ♥️🍀
Laad meer... Volg me op Instagram

De blogs van OpenHartig op je FaceBook-timeline?

Facebook Pagelike Widget

Top 10 meest gelezen artikelen deze maand:

  • Loslaten van je ex – Hoe doe je dat, als het maar niet lukt? Contact blijven houden met je ex, waar je nog sterke gevoelens voor hebt, is misschien wel het meest onverstandige wat je kunt doen als je over hem of haar heen wilt komen. Ik heb me daar talloze keren aan 'bezondigd', waardoor ik heel lang, soms zel... 1.4k weergaven | gepubliceerd op 10 juni 2018
  • Gevoelig onderwerp: wat als je je partner niet (meer) aantrekkelijk genoeg vindt? "Ik weet niet zeker of ik mijn partner wel aantrekkelijk genoeg vind". Een gevoelig onderwerp, dat in mijn praktijk regelmatig ter sprake komt, als er getwijfeld wordt aan de relatie. Een twijfel die emotionele afstand creëert en zo een diepe verbond... 1k weergaven | gepubliceerd op 3 augustus 2020
  • Eeuwig in een niet-relatie blijven hangen "Ik vind het heel fijn met je, maar ik wil geen relatie." Hoe vaak ik dat niet heb gehoord? Elke week zagen we elkaar, soms meerdere keren per week. Altijd was het heel fijn. We praatten, we zoenden, we knuffelden, we vrijden, we lachten, we deden... 807 weergaven | gepubliceerd op 28 maart 2018
  • Is het bindingsangst of bindingstwijfel..? – De liefde rationeel benaderen Mensen die bindingsangst ervaren, herkennen zichzelf vaak niet in de term 'bindingsangst'. "Hoezo bindingsangst? Ik vind hem/haar denk ik gewoon niet leuk genoeg om 100% voor te kunnen gaan." Bindingsangst zou eerder bindingstwijfel moeten heten... 397 weergaven | gepubliceerd op 2 mei 2018
  • Niet iedereen wil samenwonen – Waarom mijn vriend en ik ervoor kiezen om te latten "Als iemand niet wil samenwonen, is dat dan een teken van bindingsangst?" Nee hoor, niet per se. Lang niet iedereen ziet samenwonen als geweldig, of noodzakelijk. Iemand kan goede redenen hebben om zich niet (meer) op die wijze te willen verbinden... 385 weergaven | gepubliceerd op 8 februari 2021
  • Geen reactie op je berichtjes – Om gek van te worden.. "Kun je niet gewoon een keer gelijk reageren?!" Keer op keer hetzelfde liedje. Ik erger me dood aan zijn nonrespons op whatsapp. Er gaan uren voorbij, soms zelfs meer dan een dag, voor hij een keer besluit te reageren. Grrrr.. Het is eigenlijk nie... 349 weergaven | gepubliceerd op 13 maart 2018
  • Twijfelen, maar het niet uitmaken – Angst voor de gevolgen Ik sprak het afgelopen jaar een flink aantal cliënten die bij mij kwamen met twijfels over hun relatie. Ze wilden samen met mij onderzoeken of dit legitieme twijfels waren, omdat die zouden betekenen dat er iets fundamenteel niet goed zat in hun rela... 344 weergaven | gepubliceerd op 29 december 2020
  • Ben ik (nu) überhaupt wel in staat een relatie te hebben? – Vermijdende hechting Ik spreek de laatste tijd veel mensen die zich in mijn blog zeggen te herkennen. Daar zitten ook veel mannen bij, die zich in de vermijdende hechting herkennen en in de bindingstwijfel. Ze zeggen inzichten te krijgen door wat ik schrijf, maar tegelij... 317 weergaven | gepubliceerd op 23 september 2018
  • Je kindtrauma met verlating of verbinding – heel het binnen je relatie Verlatingsangst (je geliefde vastklampen/claimen) en bindingsangst (je geliefde op afstand houden) zijn heel veel voorkomend en goed te verminderen - en zelfs te helen - binnen een liefdesrelatie. Je moet alleen even weten hoe. Mensen die bekend z... 238 weergaven | gepubliceerd op 8 juli 2018
  • Als het pijn doet.. doorgaan of stoppen? Als alles tussen jou en je geliefde altijd koek en ei is, dan is dat natuurlijk heerlijk, maar groeien doe je er niet van. En misschien is dat ook niet waar je naar op zoek bent. Daar is absoluut niets mis mee. Maar mensen met een 'groei-mindset' wil... 224 weergaven | gepubliceerd op 2 april 2018

Geef artikelen per onderwerp weer:

Zoeken op deze website:

Copyright © 2022 Stefanie Rondags. All Rights Reserved. The Matheson Theme by bavotasan.com.